Posilování břišních svalů vám může pomoci vybudovat tzv. Six pack (6 políček na vašem břichu). Je třeba zařadit do svého posilovacího tréninku cviky na posilování břišních svalů a upravit stravu, aby jsme měli měly málo podkožního tuků. Naše břišní svaly pak půjdou krásně vidět.

Posilování břišních svalů je obíbené

Posilování břišních svalů rozvíjí vaše břišní svaly. Je třeba se zaměřit především na přímý sval břišní, ale také šikmé břišní svaly. Břicho je spolu s hrudníkem nejvíce diskotovou partie. V televizi můžete vidět zázračné přístjoje na posilování břišních svalů. Tyto přístroje jsou neúčinné, osobně se divím, že tomu může vůbec někdo věřit. Posilování břišních svalů musí probíhat poctivým cvičením cviků. Cviky na břicho najdete níže.

Posilování břišních svalů – cviky a změna stravy

Poradíme vám cviky na efektivní posilování břišních svalů. Aby však byly výsledky vašeho cvičení břicha vidět, tak je důležité abyste měli málo podkožního tuku. Pokud máte moc tuků, tak budou břišní svaly schované pod vrstvičkou tuku. Je tedy třeba upravit i patřičně stravu. Hlavní zásadou je jíst pravidelně alespoň 5x denně. Díky pravidelnosti se zrychlí váš metabolismu. Pokud chcete vědět více o jídelníčku v dietě, tak se podívejte na článek Dieta jídelníček.

Nejlepší cviky na posilování břišních svalů

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší cviky na posilování vašich břišních svalů. Pojďme na to !

Zkracovačky
Mezi základní cviky na posilování břišních svalů patří určitě zkracovačky. Provedení je jednoduché. Lehňete si na měkkou podložku. Nohy dejte vzhůru a ohněte je v kolenách. Zkracovačky provádíte tak, že přibližujete hlavu ke kolenům.

Zkracovačky ukázka jiného provedení video:

Sedy lehy
Sedy lehy patří mezi nejznámější cviky na posilování břišních svalů. Známe je už ze školních let, kdy se často měřilo kolik jich uděláme za 1 minutu. Pamatujete si ještě jaký byl váš rekord ?

Lehňete si na měkkou podložku. Nohy ohňete, ale pod nic si je nedávejte (ani si je nenechte držet). Ruce mějte spojené na prsou do kříže. Sedy lehy provádíte tak, že zakulacením zad zvedáte trup a střídáte strany (levou a pravou). Výdej je při záběru.

Předklony na kladce
Předkláníte trup a stahujete kladku.

Video posilování břišních svalů – další cviky

Dále jsem pro vás připravily videa, kde se můžete podívat na další cviky posilování břišních svalů. Cviky na břicho je totiž dobré vždy pravidelně obměňovat, abyste neupadly do stereotypu.

Cviky na břicho nejen pro plavce

Posilování břišních svalů nejen pro bojovníky

Štefan Havlík a jeho trénink břicha

Podívejte se také na článek o bílkovinách v potravinách.