V dnešním článku najde nejen cviky na posilování prsních svalů. Ale také videa z inspirací pro další efektivní cviky na posilování prsních svalů. Posilování hrudníku je velmi oblíbené.

Posilování prsních svalů je oblíbené

Posilování prsních svalů má rád téměř každý. Mnoho cvičenců, tak cviky na prsa zařazuje příliš často. Vždy pamatujte, že je důležité zachovávat vyváženost mezi svalovými partiemi. Nezapomínejte tedy ani na méně olíbené svalové partie. Například cvik benčpress zná i laická veřejnost a hodně takových lidí se vás právě zeptá kolik zvedente na benčpres.

Před samotným posilováním prsních svalů

Ještě než se vrhneme na posilování prsních svalů, tak by jsem se měli nejprve důkladně zahřát a poté prsní svaly důkladně protáhnout. Natažení či dokonce natržení prsního svalu může být hodně nepříjemné. Vždy tedy před trénink zařazujte zahřátí + protáhnutí svalů.

Cviky na posilování prsních svalů

Připravily jsem pro vás seznam cviků na efektivní posilování prsních svalů.

Benčpres
Benčpres je velmi oblíbeným cvikem na posilování prsních svalů. Existují různé varianty: na vodorovné lavici, na šikmé lavici hlavou vzhůru, na šikmé lavici hlavou dolů. Každý je zaměřený na jinou část prsních svalů.

Připravte si lavičku a lehňete si na ní. Činku spouštějte až k hrudník asi na úrovni vašich prsních bradavek. V žádném případě činku od hrudníku neodrážejte, můžete se lehce dotknout. Záběrem vracíte činku do výchozí polohy. Při záběru je výdech. Určitě se také podívejte na článek s názvem Zlepšete svůj benčpress !

Benčpres provedení video:Kliky

Kliky jsou nejlepším cvikem na posilování prsních svalů bez činek a různých strojů. Závaží tvoří vaše vlastní tělo. Klik vždy provádějte až těsně nad zem a zvedáte se zpátky do výchozí pozice. Při záběru výdech.

Podívejte se na různé kliky video:

Pullover s jednoručkou
Pullover s jednoručkou je dobrým cvikem na posilování prsních svalů. Přispívá i k rozšíření vašeho hrudníku. Připravte si tréninkovou lavičku a lehňte si na ní. V rukou máte jednoručku a tu spustíte za hlavu. A zvedáte jí do výchozí pozice.

Pullover s jednoručkou provedení video:

Video – cviky na posilování prsních svalů

Podívejte se na další videa, ve kterých uvidíte další používané cviky na posilování prsních svalů.

Tomáš Bureš – posilování prsních svalů

Radek Lonc – posilování prsních svalů

Vítek Sahula – Trénink hrudníku a tricepsů

Podívejte se na také posilování břišních svalů nebo na na web o sportu.